DENTIFIKACE MOTORU

Identifikace motoru a rozkresy náhradních dílů na motory

Pokud znáte model / typ / kód vašeho motoru Briggs & Stratton, zjednoduší to naši spolupráci, objednání náhradních dílů apod.

Modelové číslo je obecně číslo vyražené do kovu přímo na vašem motoru.

Jak na to? 

Jako první je na motorech uveden model (vždy šestimístný), dále následuje typ/type (čtyřmístný) doplněný o trimové číslo (což je kombinace dvou čísel nebo písmen) a poslední je uveden kód/code. Ten představuje jakési rodné číslo motoru (rok, měsíc a den výroby + číslo linky, na které se motor vyrobil). Na novějších motorech bývá uveden pouze model a typ, čísla označující code hledejte na samolepce s čárovým kódem (většinou bývá nalepená na plastovém krytu motoru nebo na nádrži).

Když znáte model a typ motoru, napište čísla do vyhledávače rozkresů motorů. Tyto rozkresy motorů se vám otevřou po kliknutí na logo Briggs & Stratton po tímto textem. Pokračujte tak, že do bílého pole napíšete model a typ motoru ve tvaru: model – typ – trim (např. 123K02-0195-E1) a kliknete na Search. Níže se v novém řádku objeví 123K02-0195-E1. Po rozkliknutí tohoto čísla se vám otevře soubor, kde je příslušný motor podrobně rozkreslen. Každý díl má svoje číslo pozce a nyní tedy problém díl identifikovat. Někdy bývají dle roku výroby díly inovovány a jsou vzájemně nezaměnitelné – to znamená, že na jednom motoru se mohou vyskytovat například dva druhy startovacích kladek nebo karburátorů. Pak je třeba pracovat i s údajem Code. Code motoru je vlastně rodné číslo motoru, se stejným smyslem čísel, jak ho známe z našeho rodného čísla (např. code 18021156 znamená, ze je motor vyrobený v roce 2018, měsíc únor, den jedenáctý a 56 je číslo směny, která motor dělala). V případě, že se na motoru nachází více možností dílu, je vždy u těchto dílů uvedeno, že jsou vyrobeny před datem (BEFORE) nebo po datu (AFTER) výroby motoru.

Vyhledávání rozkresů motorů dle modelu – typu získáte kliknutím na logo: 

 Umístění modelového čísla na motorech Briggs & Stratton

Více informací o identifikaci motoru získáte na oficiálních stránkách výrobce: www.briggsandstratton.com

Pokud máte problém s identifikací motoru a náhradních dílů, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme.