BRIGGS & STRATTON

Před 110 lety se pánové Stephen Briggs a Harold Stratton rozhodli pro společné podnikání. Dnes stojí jejich jména v názvu největšího výrobce malých spalovacích motorů pro venkovní stroje a zařízení. A produkty firmy Briggs & Stratton používají miliony lidí po celém světě.

Tato mimořádně úspěšná americká společnost se sídlem v Milwaukee umí přáním a potřebám svých zákazníků naslouchat víc než kdykoliv jiný. Důkazem je nejen pestrá nabídka motorů v různých kvalitativních řadách, ale také obrovská globální síť více než 20 000 evropských prodejců, která poskytuje vynikající poprodejní a servisní služby. Tato profesionální péče zajišťuje motorům Briggs & Stratton perfektní provozní stav a dlouhou životnost.

Všechny díly splňují požadavky nejpřísnějších amerických i evropských norem, proto se můžou motory Briggs & Stratton pochlubit vysokou úrovní kvality, spolehlivosti a výkonu.

Ačkoliv pevný základ produkce společnosti Briggs & Stratton tvoří právě motory, rozhodně nejsou tím jediným. Vyrábí a dodává také kompletní řadu přenosných elektrocentrál, tlakových myček a čerpadel na vodu (souhrnně označovaných jako B & S Power Products). Jak firma globálně rostla, rostlo také portfolio jejích dceřiných společností. Během let se spojila např. se značkami Vanguard, Branco, Ferris, Snapper nebo Murray.